fbpx

Müügitingimused

 

Veebipoe www.saarlander.eu (edaspidi Veebipood) omanik on HVP SAARETOODE OÜ (reg kood 12369302), asukohaga Kuivastu maantee 1- 9, Orissaare, Saaremaa vald, tel 5354 5677 ja e-post saarlander.eu(ät)gmail.com. HVP SAARETOODE OÜ on isikuandmete vastutav töötleja. HVP SAARETOODE OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja PayPal-le.

 

MÜÜGILEPINGU KEHTIVUS, KAUBA- JA HINNAINFO.

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde ja sisaldavad käibemaksu. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Veebipoe valuuta on EURO. Arveldamine toimub otselingiga pangaülekandega. Samuti saab tasuda PayPal´i vahendusel läbi otselingi. PayPal’i kõrgete tasude tõttu eelistame pangalingi vahendusel tasumist. 

Soomest, Lätist või Leedust makstes tuleb “Maksa pangas” alt valida õige riik ja seejärel kuvatakse selle riigi jaoks olevad maksevõimalused.

Saarlander pakub ka järelmaksu, mille tingimused on kirjeldatud eraldi peatükis: https://saarlander.eu/jarelmaks/

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

 

TELLIMUSE VORMISTAMINE

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda vastavalt ülaltoodud võimalusi kasutades. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

 

 

KOHALETOIMETAMINE

Kaupu saadetakse jägmistesse riikidesse: Eesti, Soome, Läti ja Leedu.

Kauba saatmise kulud kannab ostja. Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-21 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Täpsemalt näeb iga toote tarneaega toote lehel “Lisainfo” all. Kui tellimuses on mitu erineva tarneajaga toodet, siis toimetame kaubad ühe pakina kõige pikema tarneaja piires.

NB! Soome, Lätti ja Leetu pakki soovides, tuleb ostukorvis postitamise osas valida “Muuda aadressi” ning sealt valida õige riik.

Kaubad saadetakse kohale Itella, Omniva või DPD pakiautomaatide kaudu. Soome saatmiseks kasutame võimalusel Itella SmartPosti teenust. Lätti ja Leetu saadame pakid Omniva pakiautomaadi abil.

Kaubad, mis ei mahu pakiautomaati, saadame kohale tavapakina postkontorisse või kulleriga. Kui toode ei mahu pakiautomaati, on see kirjas toote lehel otse toote hinna all.

 

PRETSENSIOONI ESITAMISE ÕIGUS JA KAUBA TAGASTAMINE.

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus vabas vormis ning põhjendada, miks taganetakse. Avaldus tuleb saata e-posti aadressile saarlander.eu(ät)gmail.com hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale toode).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile saarlander.eu(ät)gmail.com või helistada telefonil 5354 5677. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

 

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile saarlander.eu(ät)gmail.com või helistada telefonil 5354 5677.

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

Shopping Cart